Urodziny dziecka

Rejestracja | Zapomniałem hasła

Jak zapakować prezent urodzinowy dla dzieci?

 

Jak zapakować prezent urodzinowy dla dzieci?

 

 

 

W dzień urodzin dzieci czekają nie tylko na spotkanie z gośćmi, ale także na prezenty. Staramy się więc, by upominek był oryginalny, by solenizant się nim cieszył, no i, jeśli jest pięknie zapakowany, satysfakcja gwarantowana. Jest możliwość skorzystania z odpłatnego pakowania upominków w punktach do tego przeznaczonych, ale można też zrobić to samemu. Nie tylko zaoszczędzimy kilka złotych, ale mamy okazję sprawdzić soje umiejętności plastyczne i manualne.

Papier kolorowy możemy kupić, wybór jest duży. Jeśli jednak pokusilibyśmy się o kupno zwykłego pakowego papieru i przyozdobienie go, byłoby nietypowo. To także okazja do wspólnej zabawy z własnym dzieckiem, a może i z innymi członkami rodziny. Farby, kredki, kolorowy papier, wstążki, tasiemki, sznurki, kolorowe szmatki, guziczki, kwiatki, pieczątki do odciskania, gąbka, brokat i co tam jeszcze zaproponują współtwórcy ozdób, posłużą do bawienia się w „artystów”. Do zapakowania prezentu można wybrać szarą papierową torebkę i odpowiednio ją ozdobić. Na pewno niepowtarzalnym opakowaniem będzie torba wykonana z kolorowych gazet dla dzieci albo oklejone materiałem pudełko po butach.

Dużą frajdą dla obdarowanego jest samo rozpakowywanie prezentu i ciekawość, jaką kryje niespodziankę. Czas emocji przeżywanych przez solenizanta możemy nieco przedłużyć, zawijając prezent najpierw w kolorową bibułę, w kolorowe serwetki albo w rozwinięte kolorowe serpentyny, a nawet ukryć go w kolorowych konfetti. Tak zawinięty upominek wkładamy do pudełka czy do torebki. Jeszcze jeden element dekoracyjny opakowania prezentu to napisanie w kilku miejscach grubym mazakiem daty urodzin solenizanta. Dobrze wygląda przyklejona na opakowaniu prezentu kartka, na której znajdą się dane adresata. Pakowanie papierem pakunkowym może być „zwykłe niezwykłe”. Podstawowym warunkiem jest wykonanie wszystkiego, schludnie, ładnie, bez żadnych zagięć, po prostu starannie. Najłatwiej zapakować prezenty o regularnych kształtach, a  jeśli podarunek ma „trudne” kształty ,wkładamy go do pudełka  („ukrywamy”, jak proponowaliśmy wcześniej) i dopiero pakujemy.

 

Wróćmy jednak do czynności pakowania. Trzeba się upewnić, że przygotowany arkusz jest odpowiednich rozmiarów. Unikajcie klejenia, sztukowania, doklejania, za krótkiego papieru. Starannie składajcie papier, wspomagajcie się taśmą klejącą lub klejem na gorąco, jeżeli zamiast papieru  użyjecie tkaniny. Wykorzystajmy zwykły brązowy papier, będzie to prezent w stylu ECO, który odpowiednio przyozdobiony całkowicie zmieni swój surowy charakter. Można go zgnieść, a później rozprostować i tak pomarszczony użyć do pakowania. Nakleić na niego jedynie papierowe  lub bawełniane koronki, o ile takie posiadamy. Do zawiązania upominku wykorzystajmy zwykły sznurek – szary lub kolorowy.

 

 

Proponujemy też oryginalniejsze, bardziej zabawne pomysły na pakowanie prezentów urodzinowych. Prezent w balonie. Brzmi niewiarygodnie, ale jest ciekawy. Dziecko będzie zapewne i zaskoczone, i zadowolone. Do wykonania takiego „ opakowania” potrzebujemy dużego balonu, z grubej gumy. Prezent wkładamy do środka, a następnie nadmuchujemy balon. Jest to świetny pomysł na zapakowanie prezentu o małych i nietypowych kształtach. Nie należy zapomnieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, prezent w środku nie może mieć ostrych krawędzi. Po drugie, do prezentu dołączcie bilecik, a w nim agrafkę, aby dziecko mogło przebić balon i zobaczyć prezent. Jeżeli nie zdecydowaliście się na prezent w balonie, to może prezent jeż, żabka, miś lub świnka was przekona. Wykonanie tego wymaga jedynie odpowiedniego przyozdobienia i poprzyklejania kolców, nosków, rączek, uszek lub innych elementów, sam prezent pakuje się zgodnie z załączoną ogólną instrukcją pakowania prezentów przedstawioną na rysunku wyżej. Innym nietypowym sposobem pakowania, jest bukiet z ubranek.

Jak widać pakowanie prezentu może być zabawą dla całej rodziny, przygodą dla dziecka i niekoniecznie musi oznaczać wiele godzin pracy, nie wymaga specjalnych zdolności manualnych. Nie zapomnijcie, aby do każdego prezentu dołączyć bilecik, można go również samemu wykonać z papieru czerpanego, a na nim postawić pieczęć lakową.

2013-09-02 | Wróć do listy

Ostatnio dodane oferty