Urodziny dziecka

Rejestracja | Zapomniałem hasła

MENU na przyjęcie urodzinowe dla dzieci.

 

Zanim zdmuchniesz świeczki, pomyśl życzenie, czyli MENU na przyjęcie urodzinowe dla dzieci.

 

Nadszedł czas przyjęcia urodzinowego dla dzieci! Ta perspektywa sprawia, że tracisz grunt pod nogami. Jedyno, co przychodzi Ci na myśl to tort i pizza? Na łamach naszego serwisu znajdziecie mnóstwo pomysłów, wskazówek na wspaniałe przyjęcie urodzinowe.

​Manu urodzinowe to faktycznie tort, najlepiej, żeby był duży, pyszny i kolorowy. Możemy go przygotować samodzielnie, lub powierzyć sprawę mistrzom cukiernictwa. Wiele firm przygotowuje bardzo fantazyjne torty, w kształcie samochodu, zamku lub z wizerunkiem jubilata. Tort jednak nie wystarczy, by napełnić brzuszki radosnych maluszków. Strzałem w dziesiątkę są kolorowe przekąski - dzieci uwielbiają jedzenie o fantazyjnych kształtach i kolorach, jedzenie, które kojarzy im się z łakociami. Nie musimy jednak ograniczać się do słodyczy, wręcz przeciwnie, szukajmy czegoś, co będzie zdrowe i kolorowe. Na naszym serwisie znajdziecie Państwo mnóstwo wspaniałych przepisów do przygotowania na przyjęcie urodzinowe dla dzieci. Jeżeli jednak zdecydujecie się na skorzystać z usług firm cateringowych upewnijcie się, że jedzenie, które zostanie dostarczone na przyjęcie będzie równie smacznie jak byłoby wasze, równie świeże jak byłoby wasze, równie barwne jak byłoby wasze. 

Bez względu na to czy zdecydowaliście się na samodzielne wykonanie potraw, czy raczej skorzystacie z usług firm cateringowych, należy mieć na uwadze, że Menu urodzinowe powinno być zbilansowane i wyważone pomiędzy słodkościami, a bardziej treściwymi przystawkami. Ogólnie na przyjęciach bardzo sprawdzają się tz. „finger food”, czyli jedzenie, które możemy wziąć i jeść rękoma. Bez względu na wszystko planując Manu urodzinowe na przyjęcie urodzinowe dla dzieci musimy pamiętać odpowiedzieć sobie na 4 podstawowe pytania.

1. W jakich godzinach i na jaką ilość czasu przewidziane jest przyjecie?

Jeżeli przewidzieliście, że przyjęcie odbędzie się w sobotnie południ, musimy przygotować posiłki w stylu obiadowym, coś w rodzaju lunch’u. Na urodziny popołudniowo – wieczorne, przygotowujemy bardziej przekąski i dania w stylu podwieczorku.

2. W jakim wieku będą goście zaproszeni na przyjęcie?

Jeśli to pierwsze urodziny naszego dziecka i goście będą w podobnym wieku, nie ma sensu szykować udka z kurczaka czy szaszłyków. Bardziej sprawdzą się kolorowe „papkowo – rączkowe” jedzenie.

3. W jakim miejscu odbędzie się przyjęcie urodzinowe?

Jeśli zdecydowaliście się na urodziny w domu, to doskonale zdajecie sobie sprawę, jakim sprzętem dysponujecie i mamy tu na myśli stół, krzesła, sztućce itp., Jeżeli urodziny jednak będą w formie pikniku, nie ma sensu przewozić wszystkiego, wystarczy dostosować Manu, tak, aby mogło swobodnie leżeć na kocu. 

4. Na jakie alergie lub skazy pokarmowe ewentualnie cierpią zaproszone dzieci i czy mogą jeść mięso, pić gazowane, jeść słodycze itp.?

Te cztery podstawowe pytania na pewno pomogą wam w wyborze dań, przekąsek, napoi i łakoci, jakie chcecie, aby były zaserwowane na urodzinach waszych dzieci.

Jedzenie na urodziny, powinno być podane w małych kęsach, „szybkie”, tak, aby dzieci w ferworze gier i zabaw, mogły coś przegryźć i być pewnym, że nic nie umknie ich uwadze, podczas nieobecności. Ciekawie na pewno będzie, jeżeli uda nam się tak przygotować menu, aby nawiązywało do tematyki urodzin.

Kije, kijki, czyli szaszłyki, koreczki

Bardzo sprawdza się na urodzinach dziecka, podane wszystko na patyczkach. Przygotowanie mini szaszłyków mięsnych, warzywnych czy owocowych jest proste i nie zajmuje aż tak wiele czasu, a nalewno wygląda to kolorowo i jest praktyczne na tego typu przyjęciach. Pamiętajmy, że tego typu jedzenie nie może być serwowane najmłodszym dzieciom.

Samodzielne kompozycje

Praktycznym rozwiązaniem jest tz. szwedzki stół, wówczas dzieci mogą sięgać po to, co im naprawdę smakuje, nawet pizza może być zamówiona najprostsza, a dodatki powystawiane na talerzykach i każde dziecko może komponować ja samemu. Jedynym minusem takiego rozwiązania, że powinniśmy dysponować opiekaczem i lekko opiec te skomponowane kawałki pizzy. Innym tego typu daniem są Hot dogi, które dzieci bardzo lubią. Dzieci chętnie na pewno samodzielnie wybiorą sobie dodatki i sosy typu ketchupu, musztardy i sera.

Zwykłym kanapeczkom mówimy - NIE

Chleb z szynką lub żółtym serem, może się nie sprawdzić na urodzinach pirata lub księżniczki, ale chlebek tostowy powycinany foremkami do ciasteczek w kształcie gwiazdek, serduszek, autek czy słoników, zmyślnie obłożony to, co innego. Musimy pamiętać, że jemy „oczami” a zwłaszcza dzieci. Starajmy się wobec tego przygotować te same zwykłe kanapki, które robimy codziennie w niezwykłej formie. Oczywiście wymaga to nieco więcej poświęcenia, ale czego nie robi się dla dzieci.

Małe, co nieco, czyli słodycze w różnych formach.

Zazwyczaj słodycze kojarzą się nam jedynie w tej najprostszej formie, czyli czekolada lub cukierki z mnóstwem niezidentyfikowany wewnątrz dodatków. A gdyby, tak upiec owsiane ciastka, lub ciasto marchewkowe. Galaretki, je również można podać w przeróżny i kolorowy sposób. Nutellę też możecie przygotować samodzielnie, szybko, zdrowo, no może czasami trochę kalorycznie. Nawet lizaki mogą być własnego wyrobu te pieczone i robione.

Tort urodzinowy

Tortowi poświęciliśmy cały obszerny artykuł, nie zapomnijcie na nim umieścić odpowiedniej ilości świeczek lub chociaż jedną symboliczną. Podczas dmuchania tortu zadbajcie, aby był głośny aplauz a dzieci śpiewały „Sto lat”. Tuż przed zdmuchnięciem świeczek powinno się pomyśleć marzenie, urodzinowe na pewno się spełni.

Napoje

Chyba już minęły czasy, gdzie na urodzinach wystarczy sok pomarańczowy lub jabłkowy, a zwłaszcza, jeżeli są to urodziny nastolatki. Napoje gazowane, to chyba ulubiony napój dzieci, ale coraz częściej rodzice zabraniają ich picia. Stąd najbardziej polecamy napoje naturalne, przygotowane ze świeżych warzyw i owoców. Tego typu koktajle na pewno zyskają większe zainteresowanie, jeżeli podamy je w sposób niecodzienny, jak dla dorosłych, np. z parasolkami, rurkami, czy wisienką, w szampanówkach lub indywidualnych butelkach z etykietką urodzinową. Oczywiście woda powinna być zawsze do dyspozycji dzieci, biegając, grając i bawiąc się dzieci mogą być bardzo spragnione. Jeżeli chcielibyście, aby były dostępne również soki, polecam te w małych kartonikach i przyklejajcie na nie naklejki z imionami, nie będą się mylić.

Coś dla rodziców?

Jeśli przygotowujecie urodziny poza miastem, lub w jakim odległym miejscu możecie spodziewać się, że rodzice będą czekać w pobliżu na swoje pociechy, może, więc byłoby lepiej, jeśli zorganizujecie dla nich, chociaż kawę lub herbatę. serwisie.

2013-12-16 | Wróć do listy

Ostatnio dodane oferty